Saku Antvärki mitmekülgsele ja põnevale valikule lisandusid 2017. aasta alguses uued maitsed. Klassikaline belgiapärane nisuõlu Witbier, greibi- ja apelsinimaitselised Humalalimonaadid, mõnusalt hapukad longerod Kadakane Jõhvikas ja Karge Sidrun ning murakamaitseline siider Laimine Murakas.

Korgikunst

Maailm koosneb pisikestest detailidest. Need moodustavad terviku ja mida rohkem on detaile, seda rikkalikum on maailm. Ka miski nii lihtne ja väike nagu pudelikork, võib olla osa millestki suurest. Näiteks kunstiteosest.

Uued alkoholivabad greibi- ja apelsinimahlaga humalalimonaadid täiskasvanutele on sarnaselt kõikidele Saku Antvärki toodetele viimistletud detailideni, et pakkuda unustamatut maitseelamust. Need maitsed inspireerisid omakorda kunstnikke looma pudelikorkidest teoseid, mis rikastavad maailma meie ümber.

“Küü”

Tarvo Porroson, metallikunstnik

Tarvo loodud abstraktne skulptuur “Küü” sai inspiratsiooni lõputust joonest, millel puudub selge algus ja konkreetne lõpp. Kunstniku suurimaks väljakutseks olid needsamad pudelikorgid, kuna materjal oli väga selgete piirangutega. Nende piirangute ületamine pakkus metallikunstnikule lausa meelelahutuslikku väljakutset.

Vaata lähemalt, kuidas sündis “Küü”:

“PAR BCA248 25L”

Hans-Otto Ojaste, kunstnik/disainer

Hans-Otto looming jõudis üsna algfaasis valiku ette. Kas luua midagi skulpturaalset või proovida kätt praktilisema teosega? Kunstniku valik osutus praktilisema kasuks ja uuskasutuslik vaatenurk viis noore antvärgi mõtted post-apokalüptilisse maailma, kus kõik loodu on kokku pandud millestki vanast. Sellest sündiski seljakott, mille loomisel on taaskasutatud rehve, nahkpükse, vana vaipa ja metallkorke.

 

Vaata lähemalt, kuidas sündis “PAR BCA248 25L”:

“Ninasarvik”

Heiki Zvorovski, vabakutseline kunstnik

Heiki ja tema loodud “Ninasarvik” on kaunis näide taaskasutusest ja selle universaalsusest. Kui antvärgi esimene, umbes 7 aasta tagune, ninasarvikukujulise büsti versioon oli mässitud saepurusse, siis seeria teine ninasarvik valmis pudelikorkidest ja ehtis loomingu seekord Saku Antvärki värvidesse.

Vaata lähemalt, kuidas sündis “Ninasarvik”:

“Cygnus Atratus”

Pilvi Tammoja, kostüümikunstnik

Pilvi usub, et kunstniku parimad tööd luuakse siis, kui on olemas materjal, millega luua. Lisades etteantud toormaterjalile kauaaegse soovi luua aadlikuväärilist raudrüüd, oli kunstniku missioon selge ja sündida võis tõeliselt ainulaadne raudrüü “Cygnus Atratus”.

Vaata lähemalt, kuidas sündis “Cygnus Atratus”: