Persoonilood
20.11.17

Antvärk Kaspar Tamsalu (illustraator, Tallinn)

Kaspar Tamsalu ei ole meie esimene Antvärk ja Humulus Lupus IPA ei ole meie esimene eripruul. See aga tähendab, et mõlemad on kogenud meistrid, kelle kvaliteediproov on palju kõrgem kui teistel. Tamsalu on pärjatud mitmete disainiauhindadega ja Lupus IPA on kangem kui eelkäijad.

Nimi: Kaspar Tamsalu
Vanus: 29
Amet: ZA/UMi kunstnik, tiksupiltnik, maalikunstnik. Selles järjekorras.
Töökogemus aastates: ~5


Mida teed sa hingega ja kus vallandub Su loovus?

Hingega teen põnevaid ja inspireerivaid projekte. Loovuse vallandavad piirangud.


Kuidas jõudsid praeguse ametini?

Veidral kombel andsid esimese tõuke just vanemad – et hakka kunstnikuks ikka! Tavaliselt kuulen vastupidist: vanemad on padukurvad või püüavad ümber veenda. Edasine on huvitav segu pealehakkamisest ja kokkusattumustest; sõprade ja tutvuste toel.


Mis on sinu ameti juures suurim väljakutse?

Vastupidavus. Kunstnikuna on mul seitse ametit ning igaüks nõuab lugematul arvul tunde minu päevast. Tihti töötan ka kuuvalgel.


Kui sa poleks kunstnik, siis missugust ametit sa omaksid?

Väga põnev küsimus. Jätame selle tulevastele põlvedele lahendamiseks.


Millega töövälisel ajal tegeled?

Tõenäoliselt magan. Sellest sügisest juhendan joonistamistundi Tartu Kõrgemas Kunstikoolis. Kui tõesti leian vaba hetke, siis nuputan tudengitele kas iseseisvaid ülesandeid või proovin ise läbi tehnikaid, mida tunnis ette näidata.


Mis on sinu töö juures kõige köitvam või meeldivam, mis selle juures hoiab?

Inimesed. Kunagi ammustel aegadel olin veendunud, et introverdina naudin üksindust. Paar aastat kodukontoris töötades sain aga pihta, et üksi olles kasvab vaid äng. Nüüd hoian silmad lahti projektidele, kus saan koostööd teha huvitavate ja andekate inimestega.


Mis on sinu lemmikjook?

Joon ~6 tassi kohvi päevas – võiks ju arvata, et see. Külm allikavesi on mega, aga linnas seda leida raske.. Hmm. Külm IPA on ka hea.

Lisaks kordumatule intervjuule, illustreeris Kaspar meile ka PÖFFi ja Saku Antvärki erisärgi, mida saab võita meie Instagrami kampaanias osaledes. 


Tutvu Kaspari töödega:

Facebookis

Instagramis

Veebis