Degustatsioonid
11.04.17

Degustatsioon: Witbier – nisuke belgiapärane

Nüüd, kus Saku Antvärk tuli välja uue nisuõllega Witbier kutsusime taas kokku Saku Antvärk Klubi ja tegime väikese degustatsiooni milles osales 6 eripalgelist belgiapärast nisuõlut.

Õllede kõrvale ampsasime erinevaid aasiapäraseid ja vürtsikaid hõrgutisi, et testida kas nisuõlu ja vürtsikas toit käivad tõepoolest kokku või on see kõigest linnalegend.

Esmakordselt proovisime ka klubi uut hindamissüsteemi, mis liidab klubi paremusjärjestusele hinnaklassi paremusjärjestuse ja untappd.com hinde.

Hindamisskaala:

Klubi: 6. valik = 6. koht ; 1. valik = 1. koht

Hinnaklass: Kalleim = 6. koht ; Odavaim = 1. koht

untappd.com: Madalaim hinne = 6. koht ; Kõrgeim hinne = 1. koht

NB! Kui klubi hinnangul on mõned pruulid võrdsed, siis jagavad nad järjestuses kahte kohta.

Kuigi kõik õlled olid tegelikult väga head ning liialt suuri erinevusi ei leidunud, siis nende kolme muutuja tulemusel saime kokku järgneva edetabeli.

 

St. Bernardus Brouwerij, St. Bernardus Blanche, Witbier (BEL) 5,5% vol

Klubi: 1.koht

Hind: 3. koht

Untappd: 3. koht

Lõpptulemus: 1. koht

Klubi kommentaar:
Aroomilt tugev ja magus. Maitselt on hästi tunda õlles peituvat vürtsikust, mis suudab kontrasti tekitada isegi tugevalt suitsuse grillkastmega. Toimib hästi ka ühenäoliste maitsetega nagu tuunikala või kalmaar.

 

Einstök Ölgerð, Icelandic White Ale, Witbier (IS) 5,2% vol 

Klubi: 5. koht

Hind: 2. koht

Untappd: 1. koht

Lõpptulemus: 2. koht

Klubi kommentaar:

Aroomilt värske ja natuke isegi IPA-lik. Maitselt on pruul äratuntavalt terav ja klaasine ning kõvasti hapukam. Eriti hästi sobib kalamarja ja lõhega.

 

Brouwerij Hoegaarden (InBev), Hoegaarden, Witbier (BEL) 4,9% vol

Klubi: 3./4. koht

Hind: 4. koht

Untappd: 2. koht

Lõpptulemus: 3. koht

Klubi kommentaar:
Aroomilt õrna, ent ootuspärase magususega. Maitselt keskmise tugevusega ja vähe tugevamalt gaseeritum. Väga klassikalise ja levinud maitsega. Sobib keskmise vürtsikusega toidu kõrvale – näiteks sushi või kalamarjaga.

 

Saku Õlletehas, Saku Antvärk, Witbier (EST) 4,5% vol

Klubi: 3./4. koht

Hind: 1. koht

Untappd: 6. koht

Lõpptulemus: 4. koht

Klubi kommentaar:
Aroomilt huvitavalt kardemonine. Maitselt sametisem ja õrnem kui teised, kuid üldpildis ootuspärane. Järelmaitses on tunda üllatavat kardemoni maiku. Eriti hästi sobib sushi kõrvale.

 

Gulpener Bierbrouwerij, Gulpener Korenwolf, Witbier, (NL) 5% vol

Klubi: 2. koht

Hind: 5. koht

Untappd: 5. koht

Lõpptulemus: 5. koht

Klubi kommentaar:

Aroomis on tunda õrna hapukust ja magusust. Maitse sametine ja on tunda hapukust, mis tipneb õrnalt magusa järelmaitsega. Pruul komplementeerib hästi vürtsikat toitu ja on nagu mitmed teisedki hea sushi kõrvale.

 

 

Brasserie Du Bocq, Blanche de Namur, Witbier (BEL) 4,5% vol

Klubi: 6. koht

Hind: 6. koht

Untappd: 4. koht

Lõpptulemus: 6. koht

Klubi kommentaar:

Aroomilt magus ja puuviljane. Maitselt väga eriline ei tundu ning on pisut hapukam ja vesine. Korraliku karboniseerituse ja magusa järelmaitsega. Täpselt see mida nisuõlult ootad.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et võtmesõnaks on siin kontrast. Nisuõlles on peidus magusus ja pehmus, mis haakub hästi aasiapäraste vürtsikate maitsetega. Mida suurem on kontrast, seda parem on ka maitseelamus.

Sellest ka meie soovitus, et olge edaspidi julgem, eksperimenteerige maitsetega ja saatke järgmine sushiõhtu mööda näiteks nisuõlle saatel.