Persoonilood
16.01.17

Antvärk Karen Milistver (nahakunstnik, Tallinn)

Antvärk Karen Milistver on tunnustatud nahadisainer, kes on võitnud erialastel disainikonkurssidel rohkelt auhindu ning on loonud meile tõeliselt meisterlikud nahast õllekraanipealsed. Sooviga Kareni lugu ja oskusi tema võimetevääriliselt edastada, võtsime Antvärgi töö filmilindile, esitasime talle mõned huvitavad küsimused ja lisasime ta oma Antvärkide nimekirja.

Nimi: Karen Milistver
Vanus: 33
Amet: Nahadisainer
Töökogemus: u. 12 aastat

Kuidas jõudsid nahakunstniku ametini?

Nahakunstini jõudsin tänu väga hea kunstiõpetaja Rein Grünbach’i soovitusele. Mind ennast huvitas tol ajal hoopis Eesti Kunstiakadeemia moekateeder. Lõpuks ma moekateedrisse pabereid sisse ei pannudki. Panin nahakunsti ja tekstiili. Seal õppides tundsin, et just nahk on see materjal mis mind kutsub ning väärib mu aega ja pühendumist. Eks moodi saab ju alati ka hobikorras luua.

Mis on sinu ameti juures kõige suurem väljakutse?

Kõige suuremaks väljakutseks on vast koostöö erinevate valdkondade inimestega.

Kui sa ei oleks nahakunstnik siis kes sa oleksid?

Ma arvan, et kui ma keskkooli ajal ei oleks teadnud, mis mind huvitab, siis vast oleksin läinud vanemate soovil juurat õppima.

Millega töövälisel ajal tegeled?

Veedan aega minu jaoks kallite inimestega, teen väheke trenni ning töötan ja ammutan inspiratsiooni vms. Elan elu huvitavaks.

Mis on sinu töö juures kõige köitvam või meeldivam, mis selle juures hoiab?

Enim köidab mind just see materjal, sellega mängimine ja sellest toote loomine – ideealgest kuni käegakatsutava lahenduseni.

Mis on sinu lemmikõlu või -siider?

Saku Antvärki portfellist meeldib mulle enim siider “Pilvine Õun”.

Tutvu Kareni tööprotsessi ja oskustega siin: https://youtu.be/jnBuy6j10zE