Muud lood Klubi Degustatsioonid
30.11.16

Humalahundiga PÖFFile ehk Antvärk Klubi PÖFFil

Enne hingega tehtud filmikunsti maailma sukeldumist kogunesime pimedal novembrikuu õhtul restoranis Vapiano, et kontrollida väidet, mille kohaselt on pale ale üks parimaid ja universaalseimaid õllesid erinevate toitude kõrvale.

Valitud pruuliks oli loomulikult pimedate ööde eripruul ehk Saku Antvärk Humulus Lupus. Tegemist on ameerikapärase pale ale tüüpi märjukesega, mis on aromaatne ja värske ning mille maitseprofiili kujundab populaarne troopilise olemusega Mosaic-humal. Valisime Vapiano valikust erinevaid maitseid ja ei pidanud kombinatsioonides pettuma. Humulus Lupus sobis oma humalase, karge ja puuviljase iseloomuga nii vürtsikalt magusa krevetipasta, õrnalt hapuka tuunikalasalati, kuid samuti vürtsika pitsa kõrvale.

nfd

Klubi kommentaar

Mõnusalt humalane maitse, tugev aroom, aga samas piisavalt kerge ja maitsepaletti värskendav. Tõeline universaal, mis sobib suurepäraselt nii maitsenüansside esiletoomiseks kui ka tasakaalustamiseks. Suurepäraselt karge ja vahe kaaslane kõikide eripalgeliste filmikunsti tippteoste juurde.

nfd

Seejärel suundusime kinno Artis, et lisada õhtule visuaalselt ja heliliselt kaunist filmikunsti. Meid kostitas Armeenia režissööri Levon Minasiani esimese täispika filmi „Braavo, tõeline virtuoos!” maailma esilinastus. See film näitas meile mitmeid Armeenia gangstereid, kes kõik kas mängisid klarnetit või olid klarnetimänguga kaudselt seotud. Peategelast, kes armastas muusikat niivõrd, et oli valmis selle loomiseks tegema ükskõik mida, isegi tapma. Noort neiut, kes üsna peagi peategelase pea (ja elu) pahupidi pööras. Ja asjaolu, et sinisilmsest klarnetistist sai mitmete halbade otsuste tõttu salamõrvar Virtuoos.

Peale pooltteist tundi täis eneseirooniat, nalja, armastust loomingu vastu ja kuulide vihinat saabusid lõputiitrid ning kostis vali aplaus, mispeale ilmus rahva ette filmi režissöör Levon Minasian isiklikult. Tagasihoidlik, lokkis juustega mees tänas meid sooja vastuvõtu eest ja kirjeldas, et filmis nähtu esindab Armeenias toimuvat kahe generatsiooni vahelist võitlust – võitlust, mis väljendub nõukogudeaegse generatsiooni mõjuvõimus ja selle võimu tagurlikus kasutamises ning noorte vastupanuvõimes ja tugevuses valitsevat olukorda muuta.

Peale selle õnnestus meil Levonit ka privaatselt intervjueerida ja lisada ta meie antvärkide nimekirja. Saadud vastuseid loe lähemalt meie blogi artiklist „Antvärk Levon Minasian”.

Pimedate Ööde Filmifestivali auks toodetud Humulus Lupust leiad kuni detsembri keskpaigani paremini varustatud pubidest ja baaridest ning Selveritest üle Eesti.