Degustatsioonid
08.04.16

Õlledegustatsioon – toorainete mõju õlle maitsele

Külastasime märtsis Raplamaal Veskiseppasid ning klubi liige õllesommeljee Taaniel korraldas meile vanas tuuleveskis põneva õlledegustatsiooni, mille eesmärgiks oli tuvastada ja arutleda teemal, kuidas mõjutavad õlle maitset selle neli põhikomponenti: vesi, oder, humal ja pärm.

IMG_4197

Vesi

Mahult suurim tooraine õlles on vesi. Ühe liitri õlle valmistamiseks kulub lausa neli liitrit vett. Kõik vees sisalduvad mineraalid mõjutavad õlle lõplikku maitset. Just seetõttu on oluline teada, millist tüüpi veest sobib teatud tüüpi õlut valmistada. Näiteks mõnusa lager-stiilis õlle valmistamiseks on vaja pehmet vett, ale-tüüpi õlu nõuab aga karedamat vett.

Kuna kerged ja n-ö vesised lager-õlled on kõige levinumad ja tuntumad, siis seekord neid degustatsiooni ei lisatud. Kui soovid aga maitsta õlut, kus on tunda vee suur roll, soovitame proovida näiteks Saku On Ice’i.  

 

Linnas

Linnas reguleerib õlle värvust. Mida rohkem linnaseid röstida, seda tumedama õlle saab. Lisaks värvusele annavad röstimise erinevad tasemed ka erinevaid maitsenüansse. Tänu linnasele saavad õlle sisse ka erinevad suhkrud, mis hakkavad pärmi mõjul käärima. Linnase kogus õlles reguleerib ka õlle kangust.

Ayinger Celebrator Doppelbock

Ajalooline Saksa kloostri munkade õlu aastast 1878

0,33L Alc. 6.7% vol.

Klubi kommentaar:

Tugev ja jõuline ning keskmisest natuke kangem õlu. Värvuselt tumepruun ning tugeva vahuga. Lõhn mõnusalt biskviidine, humalase taustanoodiga. Maitse jõuline, kuid hästi tasakaalus. Suur linnasesisaldus toob maitses välja tugevaid biskviidiseid linnasenoote.

 

Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen

Põnev ja omanäoline Saksa õlu, milles on kasutatud suitsutatud linnaseid

0,5L Alc. 5,1% vol.

Klubi kommentaar:

Väga omanäoline ning pretensioonikas õlu. Värvus tumepruun. Lõhnas tunda tugevat lõkkesuitsuaroomi, mis meenutab ka suitsusinki. Maitse väga suitsune ning intensiivne. Sobib kindlasti väga hästi tugevalt maitsestatud või suitsutatud toitudega.  

 

Humal

Humal on vürts, mis annab õllele kibeduse, aitab õllel säilida ning aitab kaasa õllevahu moodustumisele. Samuti saab humalaga õllele huvitavaid aroome lisada; näiteks on viimasel ajal aretatud mitmeid humalaliike, mis annavad õllele mõnusalt puuviljaseid ja lillelisi aroome. Õllede pruulimises kasutatakse umbes 125 eri liiki humalaid.

Põhjala Pesakond (Black Forest IPA)

Eesti oma õlu, mis on pruulitud koomiksi Pesakond 20. juubeliks

0,33L Alc. 5,4% vol.

Klubi kommentaar:

Üpriski omapärane ja maailmas uudne õllesort, mille otsetõlge on tume-hele õlu. Värvuselt väga tume, peaaegu must. Lõhn on jõuline, humalane ning tunda on kohviaroomi. Kui sellele õllele peale vaadates võib arvata, et maitses domineerib väga jõuliselt humal, siis tegelikult üllatas see mõnusalt tasakaaluka maitsega. Nii nagu lõhnast, käib ka maitsest läbi kohv.

IMG_4309

 

Pärm

Laagripärm kääritab alkoholi anuma põhjas madalatel temperatuuridel. Ei jäta õllele tugevat maitset ning laagripärmiga pruulitud õlut soovitatakse tarbida pigem külmalt.

Ale-pärm kääritab õlut kõrgematel temperatuuridel ja tegutseb käärtangi pindmistes kihtides. Ale-pärm annab õllele soojema ja kergelt pärmise maitse. Parima maitseelamuse saamiseks tuleks sellist õlut tarbida veidi soojematel temperatuuridel.

Lambic ehk spontaanne kääritamine, kus ei lisata õllele pärmi, vaid see satub sinna ümbritsevast keskkonnast. Seetõttu on lambic-stiilis õlledes sageli maitsest tunda, mis keskkonnas see pruulitud on.

Saku Nisuõlu

Klassikaline pinnakääritusmeetodil valmistatud Hefeweizen ehk saksapärane nisuõlu.

0,5l Alc. 5,0% vol.

Klubi kommentaar:

Filtreerimata õllel on kaunilt helekollane hägune ilme. Välja kallates moodustub tugev vaht. Lõhn on pehme ja banaanine, samas on aroomis tunda kerget hapukust. Maitse on samuti pehme. Hapukast ja vürtsikast maitsepaletist leiab ka mõnusa tsitrusemaitse. Et anda sellele õllele veelgi suuremat tsitruselist aktsenti, võib nisuõllele lisada ka viilu sidrunit.

 

Lindemans Gueuze

Lambic ehk spontaanse kääritamisega pruulitud õlu Belgiast

0,33l Alc. 5,0% vol.

Klubi kommentaar:

Visuaalselt punakas ja siidrit meenutav õlu. Lõhn hapukas, puuviljane ja natuke magus. Maitse väga värskendav ja puuviljane. Järelmaitses pikk hapukas noot, mis kutsub uut sõõmu võtma. Nii maitses kui ka lõhnas on õrnalt tunda ka farmile omaseid aroome.