Klubi Degustatsioonid
22.02.16

Siidri degustatsioon Saku Õlleakadeemias

Kui küsida, mis on siider, siis on pahatihti vastuseks “üks väga magus kihisev jook”. Mida paljud aga ei tea, on see, et siidrimaailm on tegelikult palju laiem ning mitmekesisem.

Selleks, et aga sellest maailmast rohkem teada saada, kutsus Saku Antvärk Klubi ühel veebruarikuu õhtul endale külla 2014 aasta Eesti parima õllesommeljee Urmas Linnamägi. Lisaks sellele, et Urmas teab õlledest ja siidritest kõike, on ta tuntud ka kui Veinipööningu ning joogikaupluse SIP omanik.

 

 

Urmas koostas meile viie erineva päritolu ja valmistamisviisiga siidri degustatsiooni, et saaksime selle mõnusa joogi ampluaast võimalikult laialdase ülevaate.

 

Jaanihanso Sec Méthode Traditionnelle 2014

Poolkuiv käsitöösiider, valmistatud Eesti mahlaõuntest ja kääritatud loodusliku Eesti pärmiga. Pudelis järelkääritatud vähemalt kuus kuud vastavalt traditsioonilisele šampanjameetodile.

75cl Alc.5.8% vol

Klubi kommentaar:

Jaanihanso ajab head Eesti asja ja on loomas täiesti uut taset siidrimaailmas ja mitte ainult kohalikul turul. Ilus klaar välimus, kena pisike mull. Aroom on meeldiv ja selles leidub huvitav kergelt mõrkjas noot. Kuigi see pole kõige kuivem siider Jaanihanso valikust, siis on see kindlasti soovituslik ennekõike just kuiva siidri sõpradele. Maitse natuke veel toores, aga läheb kindlasti ajaga üha paremaks.

Sakuolleakadeemia_AndresRaudjalg_160218_014 

 

Hogan’s Vintage Perry

Klassikaline inglise pirnisiider, 100% Inglismaa enda pirnidest.

0,5L Alc. 5,4% vol

Klubi kommentaar:

Väga mõnus ja huvitav pirnisiider. Ilus värv, kergelt karboniseeritud ja tugev puuviljane aroom. Kui tavaliselt on pirnisiidrid pigem magusad, siis selles joogis on kõik meeldivalt tasakaalus – magusus, hapesus ja kerge mõrkjus. Maitsele annab kindlasti palju juurde ka põnev nö farmi ehk kasuka mekk. See on siider, mis sobib hästi ka õllesõpradele.

Sakuolleakadeemia_AndresRaudjalg_160218_074 

 

Cidre Artisanal Fournier Brut

Klassikaline Prantsusmaa Normandia siider. 100% õunamahlast.

75cl Alc.4.5% vol

Klubi kommentaar:

Väga mõnusa õuna ja õunakoorte aroom, mis kutsub juba iseenesest seda siidrit maitsma. Maitse on meeldivalt õunane ja puuviljane, kergelt mõrkjas ning piisava karboneeritusega. Kuiva siidri kohta üllatavalt kerge. Kuigi nimepoolest on tegemist kuiva siidriga, siis võib Normadia siidrit soovitada ennekõike just poolkuiva siidri sõpradele.

Sakuolleakadeemia_AndresRaudjalg_160218_002

 

Thistly Cross Ginger Cider

Auhinnatud käsitöösiider ingveriga Šotimaa väikepruulikojast.

0,33l Alc.4.0% vol

Klubi kommentaar:

Põnev ja omapärane poolmagus ingverisiider. Värvus kuldkollane ning aroom mõnusalt värske. Pikas järelmaitses domineeris tugevalt ingver, seega kui sulle maitseb ingver, siis proovi kindlasti. Kui ingver aga ei maitse, siis siis soovitame samuti proovida, sest maitseelamus on garanteeritud. Sakuolleakadeemia_AndresRaudjalg_160218_076

 

Saku Antvärk Pilvine Õun

Eestis välja töötatud ja maailmas ainulaadse retsepti järgi valmistatud naturaalne siider, mis sisaldab 95% õunamahla.

0,33l Alc.4.5% vol

Klubi kommentaar:

Nagu ka nimi vihjab, kergelt hägune kauni kollase värvuse ning värske ja mahlase aroomiga siider. Maitse on mahlane, kergelt magus ja järelmaitsele lisab aktsenti õrnalt mõrkjas õunakoor. Hea lihtne joogisiider, mis sobib nii kuumal päikesepaistelisel suveilmal janu kustutamiseks kui ka toidu kõrvale.

_K6A1837